You are here:  / Wady i zalety transportu przesyłowego / Legalne wyścigi samochodowe

Legalne wyścigi samochodowe

Legalne wyścigi samochodowe
1 vote, 5.00 avg. rating (84% score)

Wynajem pojazdu zastępczego

images-6Większość towarzystw ubezpieczeniowych oferuje rozlegle usługi assistance dodawane do pakietów ubezpieczeń komunikacyjnych. Usługa assistance w wersji średniej zawiera zazwyczaj świadczenie wynajmu pojazdu zastępczego na czas awarii poprzedniego, czyli tego, który był ubezpieczony. Warunkiem, jaki musi spełnić sytuacja i okoliczności zdarzenia objętego ubezpieczeniem assistance w postaci wynajęcia pojazdu zastępczego jest oczywiście to, aby wypadek wydarzył się dwadzieścia kilometrów od miejsca zamieszkania. Poza tym wynajem pojazdu zastępczego to możliwość, która pojawia się dopiero wtedy, kiedy pojazd nie może zostać naprawiony w ciągu jednego dnia roboczego od czasu zdarzenia – wtedy zamiast wynajmować nocleg osobom, które zostały poszkodowane w tymże wypadku albo na skutek kradzieży, lepiej jest wynająć im samochód i dowieźć je do domu albo do miejsca przeznaczenia, przy czym oczywiście koszt paliwa pokrywa osoba, która ubezpiecza poszkodowanego.

Assistance umożliwia wynajęcie pojazdu, który jest tej samej klasy co pojazd, który został ubezpieczony, jednak nie da się ubezpieczyć nigdzie na wynajęcie pojazdu wyższego niż klasa C. Klasyfikacja ta dotyczy oczywiście wewnętrznych norm, jakie stosują wypożyczalnie, a one, jak wiemy, potrafią się między sobą pod tym względem mocno różnić. Pojazd jest wynajmowany na okres czasu nie dłuższy niż siedem dni roboczych.

słowa kluczowe: legalne wyścigi samochodowe, kurs stewardess wrocław, ekspektatywa definicja, znaczenie transportu dla gospodarki, transport autobusowy w polsce, stewardess kurs, charakterystyka transportu w polsce