You are here:  / Wady i zalety transportu przesyłowego / Jak zadbać o auto zimą? Dla miłośników Hondy!

Jak zadbać o auto zimą? Dla miłośników Hondy!

Jak zadbać o auto zimą? Dla miłośników Hondy!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zima jest wyjątkowo wymagającym okresem, który poddaje solidnemu sprawdzianowi nie tylko nasze umiejętności jako kierowców, ale również przygotowanie auta do nowych warunków.

Zwykły użytkownik polskich dróg nie poświęca najczęściej zbyt wiele czasu na sprawdzenie i dostosowanie swoich „czterech kółek” do nowej pogodowej sytuacji. Opady śniegu, oblodzenie i silne mrozy mogą spowodować, że nasza jazda będzie zarówno mało komfortowa, jak też wysoce niebezpieczna. Co więc możemy zrobić, aby odpowiednio przygotować się na atak zimy?

Jeżeli nie posiadamy zbyt dużej wiedzy o samochodach, szczególnie takich jak Honda Jazz, najlepiej zaufać specjalistom, udając się do autoryzowanego serwisu lub dobrego mechanika, którzy dokładnie sprawdzą nasz pojazd. Równocześnie warto poddać go kilku zabiegom. Na początek należy samochód dobrze umyć i nałożyć na karoserię warstwę samochodowego wosku. Dzięki temu lakier będzie lepiej chroniony przed szkodliwym dla niego działaniem soli, sypanej przez drogowców na zaśnieżone i śliskie drogi. W momencie, gdy zauważymy jednak pierwsze ogniska rdzy, musimy bezzwłocznie je zlikwidować. Możemy w tym celu udać się do specjalistycznego zakładu blacharskiego, a w mniej poważnych przypadkach usunąć je samodzielnie.

Drogi zimą są wyjątkowo śliskie, dlatego bezwzględnie powinniśmy wymienić nasze letnie opony na zimowe. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy mamy ogumienie uniwersalne, które nadaje się też na warunki zimowe. Przy ujemnej temperaturze zadbajmy o stan wszelkiego rodzaju gumowych uszczelek, aby nie przymarzały do metalowy elementów auta i nie ulegały w ten sposób niepotrzebnemu niszczeniu. Dobrze jest w tym celu skorzystać z dedykowanych kosmetyków, którymi dokładnie pokrywamy gumowe elementy, dzięki czemu także w solidne mrozy nas one nie zawiodą. Świetnie nadaje się do tego również wosk techniczny – niedrogi, ale bardzo skuteczny.

Może nam się wydawać, że czeka nas spora ilość pracy i finansowych nakładów. Aby jednak zapewnić sobie i naszym pasażerom komfort i bezpieczeństwo jazdy, warto dołożyć trochę starań w dostosowanie naszego auta do wymagających warunków panujących na zaśnieżonych, oblodzonych drogach.