You are here:  / Auta / Wybór środka transportu

Wybór środka transportu

Kontynuacja podróży z assistance

Jeśli twój samochód zostaje unieruchomiony na trasie, w czasie twojego docierania do celu, możesz mimo wszystko kontynuować podróż dzięki posiadaniu usługi assistance do swojego ubezpieczenia. Rzecz ma miejsce zarówno w przypadku samochodów podróżujących w Polsce, ale także poza granicami naszego kraju. Wszystko zależy oczywiście od wysokość składki, jaką płacimy za ubezpieczenia assistance. Istnieje taki przepis i możliwość jednak w określonych wypadkach, a więc kiedy jeden z pasażerów lub wszyscy doznają uszczerbku na zdrowiu, albo na ciele, albo kiedy dochodzi do wypadku, w którym kierowca i pojazd zostają unieruchomieni. wtedy reszt pasażerów ma możliwość dotarcia do celu podróży albo na powrót do domu.

Ponadto jeśli nagle kierowca zachoruje, albo kiedy pojazd zostanie unieruchomiony lub zostanie skradziony podczas podróży, wtedy wszyscy poszkodowani podróżujący tymże samochodem mogą zostać przewiezieni samochodem zastępczym na miejsce, do którego się udawali. Pojazd zastępczy jest oczywiście tej samej klasy co pojazd skradziony, jednak nie wyższej niż klasy C. Ponadto dojazd innym samochodem jest możliwy wtedy, kiedy uprzednio zatankowany złym rodzajem paliwa i pojazd wskutek tego musi zostać na parkingu albo w warsztacie naprawczym . Jeśli nie chcemy marnować czasu na takie zdarzenia, możemy zadzwonić na infolinię assistance i poprosić o pomoc. Wtedy ubezpieczyciel ma obowiązek zorganizować pomoc.

słowa kluczowe: transport przesyłowy, funkcje transportu, transport przesyłowy w polsce, wybór środka transportu, rozwój transportu samochodowego w polsce