You are here:  / Auta / Motoryzacja / Porady / Samochody / Transport / Usługi / Transport przesyłowy wady i zalety

Transport przesyłowy wady i zalety

Transport przesyłowy

Transport przesyłowy jest to przesyłanie ładunków rurociągami, taśmociągami, przewodami. Charakterystyczne w nich jest to, że są przystosowane do przesyłania tylko jednego rodzaju ładunku. Jedne przesyłają gaz, inne wodę, czy prąd. W krajach rozwiniętych rurociągami przesyłane są substancje chemiczne (np. amoniak, kwas), gaz węglowy, czy gaz naturalny. Ostatnio zaczęto przesyłać nawet mleko i piwo.
Niekwestionowana zaletą tej formy transportu jednorodnych ładunków jest niska cena. Wysokim kosztem jest wybudowanie rurociągu. transport jest tani. Jest to najtańszy z możliwych transportów. Dodatkową zaletą jest rozładowanie ruchu panującego na autostradach. Zdjęcie z tras samochodów przewożących tony litrów piwa, czy mleka jest następnym krokiem do rozładowania ruchu na autostradzie.
Kolejną zaletą, jaką posiada transport przesyłowy, jest czas, w którym ładunki są dostarczane. Jest to najszybszy z możliwych transportów. Jak widać ta forma transportu posiada wiele zalet, największym problemem jest koszt budowy rurociągów.