You are here:  / Samochody / Transport morski najlepszym rozwiązaniem przewozu towarów

Transport morski najlepszym rozwiązaniem przewozu towarów

Mimo tego, że może okazać się bardzo czasochłonny, import z chin jest bardzo opłacalny, dlatego zyskuje tak wielu entuzjastów.

Importowanie towarów z Chin to poważny orzech do zgryzienia. Jaką firmę wybrać do transportowania towarów i jakiego typu transport wykorzystać. Fracht morski to najtańszy z możliwych środków transportowych. Transport drogą morską wymaga odpowiedniego podejścia do sprawy. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiedniego i odpowiedzialnego przewoźnika. Najlepiej, żeby firma, którą wybierzemy posiadała własną agencję celną, dzięki temu wszelkiego rodzaju robota papierkowa będzie wykonana właśnie przez nią, a nam pozostanie po prostu czekać na towar, który zleciliśmy przewieźć.
Alternatywy transportu morskiego

Transport lotniczy jest znacznie szybszy, ale strasznie drogi, a firmy przenoszące swoją produkcję za granicę lub importujące towary robią to by mieć jak najniższe koszty produkcji lub zakupu towaru. Poważną konkurencją dla transportu morskiego jest kolej, jednak tego typu przewóz towarów jest znacznie gorszy podczas rozładowywania i przeładowywania go do ciężarówek. Ponadto przejazd każdorazowo przez granicę jest problemem. Kolej ograniczona jest ilością ścieżek po której może podróżować (torów), a morze jest otwartą przestrzenią dla frachtów, które praktycznie nic nie ogranicza.
Pamiętajmy o sprawdzeniu przewoźnika

Pamiętajmy, by przewoźnik posiadał własną agencję celną, co zaniży nam koszty wynajmowania kolejnej firmy i pozwoli oszczędzić czas związany z papierkową robotą. Dobierajmy firmy tego typu z głową, by nie zawieźć się, najlepiej przejrzeć z jakie firmy były obsługiwane przez przewoźnika, co pozwoli ustalić czy jest to renomowana firma.