You are here:  / Transport / Rozwój transportu samochodowego w Polsce

Rozwój transportu samochodowego w Polsce

Holowanie

pobrane-53Holowanie to jedno z najbardziej zbawiennych dla ubezpieczonych możliwości uzyskania pomocy od ubezpieczyciela w sytuacji alarmowej. Takie holowanie to usługa, która jest zawarta w najbardziej nawet podstawowej wersji assistance w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym i dotyczy to oczywiście samochodu, który ubezpieczamy. A wiec jeśli chcemy mieć ubezpieczenie assistance, musimy posiadać najczęściej OC i Ac u ubezpieczyciela, w którym chcemy dane assistance posiada,c inaczej ubezpieczycielom nie opłacałoby się to zupełnie. Do usług holowana mamy prawo jedynie wtedy, kiedy nie jest możliwa naprawa samochodu na miejscu zdarzenia, albo kiedy pojazd zostaje całkowicie unieruchomiony i żadna naprawa nie jest możliwa – wtedy również obowiązuje nas holowanie do miejsca, w którym można zezłomować pojazd.

Holowanie najczęściej ma swój limit liczony w kilometrach, najczęściej możemy spotkać się z limitem wynoszącym około sto pięćdziesiąt kilometrów i jest to limit, który dotyczy na przykład największego polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego. Oczywiście jest to odległość liczona na jednorazowe holowanie. Jeśli holowanie musi być wykonane na większą odległość, koszty, które są ponad to, zostają pokrywane przez osobę ubezpieczoną. Do kosztów holowania trzeba także odliczyć koszty ewentualnego parkowania pojazdu na parkingu, jeśli warsztat jest zamknięty w momencie wystąpienia szkody, a także nocleg dla osoby poszkodowanej, która zostaje bez samochodu na noc w obcym miejscu.

słowa kluczowe: rozwój transportu samochodowego w polsce, legalne wyścigi samochodowe, kurs stewardess wrocław, ekspektatywa definicja, znaczenie transportu dla gospodarki