You are here:  / Auta / Rodzaje pojazdów

Rodzaje pojazdów

rp_samochod2.jpgMożna powiedzieć, że motoryzacja jest dosyć płodna jeśli chodzi o rodzaje pojazdów, jakimi mamy okazję się poruszać. Oczywiście największą jej częścią są samochody osobowe, które są w posiadaniu w większości gospodarstw domowych, nie raz w większej liczbie niż jeden.
Częściej mamy również okazję korzystać na przykład z komunikacji autobusowej, jadąc do pracy czy na zakupy komunikacją miejską. Istnieją także samochody ciężarowe, których przeznaczeniem jest odbiór i dowóz towarów w odległe miejsca. Są też pojazdy dostawcze, które mają podobne przeznaczenie, jednak cechują się dużo mniejszymi gabarytami.
Może nie każdy wie, ale do kierowania tymi pojazdami trzeba być uprawnionym. Uprawnienia zdobywa się osobno na każdy rodzaj auta. Jest tak dlatego, ponieważ cechują się one różną wielkością, sposobem kierowania oraz reagują w inny sposób na warunki panujące na drodze. Dzięki temu, kierowcy jeżdżący tymi pojazdami, są doskonale przygotowani do prowadzenia swoich maszyn i mogą poruszać się bezpiecznie.