You are here:  / Auta i Samochody / Podesty ruchome – Żagań

Podesty ruchome – Żagań

Skomplikowane i niebezpieczne prace wymagają odpowiednich narzędzi. Do tego typu z pewnością należą prace wysokościowe, które ciężko jest wykonać bez odpowiedniej wysokości rusztowania. Nie jest to jednak zbyt bezpieczna metoda i lepiej zdecydować się na podesty ruchome, które stanowią bardziej stabilną platformę do tego typu zadań.
Zanim wybierzemy jeden z typów popularnych podnośników, warto poznać ich konstrukcję i podział. Podesty ruchome możemy więc podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Są to podnośniki posiadające własny napęd czyli wolnobieżna jak i podnośniki przewoźne, zamontowane na wszelkiego rodzaju przyczepach oraz samojezdne montowane na podwoziach samochodowych, najczęściej pojazdów ciężarowych. Istnieje jeszcze jeden typ podestów tzw. wózki jezdniowe w postaci ładowarek teleskopowych z koszem.
Mimo że pozornie wymienione podesty ruchome różnią się od siebie, to jednak w każdym typie można zauważyć pewne elementy wspólne. Jest to przede wszystkim platforma robocza, stanowisko pracy o różnym kształcie, ogrodzone barierkami ochronnymi i umieszczone na wysięgniku teleskopowym lub innym mechanizmie do jej unoszenia. Inne elementy wspólne to właśnie mechanizmy konieczne do poruszania platformą i odpowiednie panele sterujące.