You are here:  / Samochody / Nie czujesz się pewnie za kółkiem? Idź na kurs doszkalający!

Nie czujesz się pewnie za kółkiem? Idź na kurs doszkalający!

Posiadanie prawa jazdy, coraz częściej nie jest równoznaczne z posiadaniem umiejętności prowadzenia auta. W wielu przypadkach, zdanie egzaminu, jest wynikiem zrządzenia losu i zwyczajowego szczęścia. Bardzo często osoby nie zdają sobie sprawy z tego jak źle kierują autem, stwarzając zagrożenie zarówno dla siebie jak i dla tych, którzy są na drodze. Jeżeli jednak są na tyle świadome, że wiedzą, iż potrzebują dodatkowych godzin jazd pod okiem profesjonalnego instruktora, są szkoły, które oferują takie szkolenia.
Przebieg

Szkolenia takie wyglądają podobnie jak nauka w szkole jazdy, przygotowująca do zdania egzaminu. Różnica polega na tym, iż kursant nie jest już niedoświadczonym kierowcą, posiada prawo jazdy, zna znaki oraz podstawy zachowania na drodze. Ważne więc, aby teraz wyuczył się odpowiednich odruchów i zachowań. Powinien jeździć dynamicznie, jednakże z zachowaniem bezpieczeństwa. Dodatkowym plusem jest to, iż szkolenia takie, przeprowadzane zimą, w trudnych warunkach, uczą uczestnika prawidłowej reakcji.

Wie on jak zachować się, gdy nie chce wpaść w poślizg, a jezdnia jest oblodzona. Już kilka godzin pod okiem wprawnego instruktora, może sprawić, iż bezstresowo nauczymy się prawidłowych zachowań za kierownicą, dzięki czemu będziemy mogli nazywać się dobrym kierowcą!