You are here:  / Motoryzacja / Autonomiczne auta

Autonomiczne auta

Czy autonomiczne auta niosą za sobą niebezpieczeństwo?

Wielu osobom autonomiczne auta wydają się być czymś totalnie odrealnionym. Ale czy tak jest w istocie? Otóż okazuje się, że nie! Być może nie jest tak, jak jeszcze kilka lat temu ogłaszali przedstawiciele firm motoryzacyjnych i autonomiczne auta nie są jeszcze czymś ogólnodostępnym, ale wszystko wskazuje na to, że z roku na rok jesteśmy coraz bliżej.

Czym charakteryzują się autonomiczne auta? To bardzo proste. One po prostu zastępują kierowcę. Już teraz na rynku można dostać samochody, które w części obowiązków „wyręczają” kierującego. Oczywiście, ich cena jest odpowiednia do „umiejętności”, jakie mają. Z drugiej strony jednak jest to luksus, na który w kilku przypadkach warto sobie pozwolić.

Niektóre osoby obawiają się, że autonomiczne auta są w stanie całkowicie wyprzeć zawodowych kierowców. Czy tak będzie w rzeczywistości? Raczej trudno to sobie wyobrazić. Psychologowie przewidują raczej, że zmianie ulegnie stosunek właściciela samochodu do jego auta.

Z całą pewnością wszyscy mamy świadomość, że świat idzie do przodu. Autonomiczne auta to jeden z licznych przykładów na to, jak bardzo zmienia się rzeczywistość, która nas otacza. Trudno jednak jest oczekiwać, że technologia się zatrzyma i przestaną pojawiać się nowe rozwiązania bądź urządzenia.

Warto obserwować branżę automotive, aby być na bieżąco z nowinkami. Być może autonomiczne auta zrewolucjonizują nasz świat, ale czy jest w tym coś złego? Raczej nie. Podobnie świat został zmieniony przez komputery osobiste czy telefony komórkowe. I raczej nikomu nie wyszło to ‘’na złe’’.