You are here:  / Auta / Auta przyszłości

Auta przyszłości

Samochody przyszłości

Już od lat trwają przygotowania do wypuszczenia na rynek samochodowy, perełki technologicznej.
Pojawia się zatem pytanie, jak będą wyglądały auta przyszłości? Czy coś się zmieni, czy będzie to tylko kwestia wizualnego wyglądu pojazdu? Otóż nie, można zdecydowanie powiedzieć, że zmieni się właściwie wszystko. Jeżeli chodzi o aspekt wizualny, to tutaj projektanci mają szerokie pole manewru, z pewnością kształty nowego samochodu będą bardziej wysmuklone i estetyczniej wyglądające. Projektanci na pewno skupią się na detalach, takich jak rodzaj skóry, którą obita jest tapicerka, materiał stanowiący kokpit i wszystkie inne podobne części wykonane z tego samego tworzywa czy opływowa karoseria. Tutaj warto jednak bardziej zwrócić uwagę na rozwinięcie pojazdu pod wypływem technologii. Otóż pojazdy przyszłości będą niemal, że w 100% multimedialne, czyli wyposażone w łączność internetem, ekrany znajdujące się w zasięgu wzroku kierowcy ale i pasażerów a wszystkimi dostępnymi opcjami na wyświetlaczach będzie można kierować i zarządzać głosowo, co daje komfort i bezpieczeństwo podróży. Kolejną nowinką pojawiającą się będzie możliwość łączność telefonicznej i wideokonferencyjnej z innymi użytkownikami, dzięki czemu aparaty głośnomówiące do rozmów telefonicznych w samochodzie pójdą w niepamięć.
Silnikiem przyszłości będzie zdecydowanie silnik 4-cylindrowy o małej pojemności i z turbodoładowaniem, do lamusa, będą powoli odchodzić silniki diesla. Napędy dotychczasowe, czyli spalinowe, zostaną zastąpione napędem hybrydowym lub wodorowym, czyli cichym, posiadającym zerową emisję spalin.
Jako ciekawostkę na koniec należy dodać, że aktualnie naukowcy, testują także modele aut, w których to kierowca nie będzie potrzebny.